AvalehtEelmineSisukordPrindi

34.17. Üheülbalised, sisutud koha-aadressid

Soovitame kohanimede ja koha-aadresside määramisel mitte kasutada trafaretseid lahendusi, määrates koha-aadressiks objekti liigisõna ja lisades numbri. Pigem tuleks otsida seoseid kohalike põliste kohanimede ja loodusobjektidega. Koha-aadress ja kohanimi võiks olla kohta kuidagi iseloomustav või peaks kohaga muud (kultuurilist, ajaloolist) sisulist seost omama.

On aeg loobuda n-ö neutraalsete ja kroonulike nimede ja numbrite kasutamisest elamute adresseerimisel (nt Maja 4, Krunt 51, Elamu 22, Saun-Suvila, Ridaelamu). Seda võiks võrrelda olukorraga, kui inimestele määratakse nimeks lihtsalt Inimene või Naine/Mees ja lisatakse number. Kohanimi kajastab siiski ka kultuuri ning võimaldab ilmestada oma elukeskkonda piirkonnaga tõeliselt seotud nimede kasutamisega, järgides seejuures loomulikult häid kohanimetavasid ja adresseerimise põhimõtteid.

Näiteks Elamu … on üsna levinud koha-aadress üle Eesti:
Illustratsioon
Maja on samuti väga levinud:

Illustratsioon
Näiteks kui ühes vallas on lähiaadressiga Maja 2 olemas kaks maja ja nende omavaheline vahemaa on linnulennult 6 km, siis ei sooviks olla inimese nahas, kes ootab tuletõrjet, sel ajal kui tuletõrjujad on jõudnud Maja 2 juurde 6 km eemal:

Illustratsioon

SisukordPrindi