Versioonide erinevus

Vaata erinevusi koodis
Vana versioonUus versioon
6Näiteks on viimase paarikümne aastaga Harku vallas Murastes Kivimaa talu juurde tekkinud tiheasustus. Tänav on saanud nime talu järgi. Sellisel juhul võiks maaüksuse paralleelaadressist ka loobuda, sest Kivimaa nime säilimine on piisavalt hästi tagatud: 6Näiteks on viimase paarikümne aastaga Harku vallas Murastes Kivimaa talu juurde tekkinud tiheasustus. Tänav on saanud nime talu järgi. Sellisel juhul võiks maaüksuse paralleelaadressist ka loobuda, sest Kivimaa nime säilimine on piisavalt hästi tagatud: 
7Maa-amet soovitab maakorraldustoimingute käigus vana talunimi säilitada. Omanikel võivad olla siiski teised soovid – aeg-ajalt ikka määratakse uusi nimesid ning jäetakse pika ajalooga nimed kõrvale. Näiteks on juhtum, kus Valli nimi muudeti Metsaks. Valli talu hooneid enam säilinud ei ole ja nüüd pole enam ka seda nime kaardil. 7Maa-amet soovitab maakorraldustoimingute käigus vana talunimi säilitada. Omanikel võivad olla siiski teised soovid – aeg-ajalt ikka määratakse uusi nimesid ning jäetakse pika ajalooga nimed kõrvale. Näiteks on juhtum, kus Valli nimi muudeti Metsaks. Valli talu hooneid enam säilinud ei ole ja nüüd pole enam ka seda nime kaardil:
8Hea näide ajaloolise kohanime säilitamisest on Tallinnas Sikupilli asum, tänav ja kaubanduskeskus. Kohaliku pärimuse järgi on Sikupilli asum saanud nime selle järgi, et enne suurema asustuse rajamist elasid selles kandis vaesemad inimesed, kes karjatasid kitsi. 8Hea näide ajaloolise kohanime säilitamisest on Tallinnas Sikupilli asum, tänav ja kaubanduskeskus. Kohaliku pärimuse järgi on Sikupilli asum saanud nime selle järgi, et enne suurema asustuse rajamist elasid selles kandis vaesemad inimesed, kes karjatasid kitsi.