AvalehtEelmineSisukordPrindi

61. Aadressiandmed postisüsteemis

Postiaadress ja koha-aadress on üldjuhul üsna sarnased. Postiaadressides lisandub koha-aadressile sihtnumber (postiindeks). Veel on postiaadresside hulgas aadresse, mis lõpevad postkasti numbriga. Postkasti number, mis ei viita hooneosale, ei ole koha-aadressi osa.

Sageli tekib küsimus, miks ADS-is ei ole sihtnumbreid ega postkasti numbreid. Eestis ei hallata sihtnumbreid riiklikult, selle kohta puudub õigusakt. Seetõttu saab sihtnumbrite infot universaalse postiteenuse osutajalt AS-ilt Eesti Post. Samuti võib iga postiteenuse pakkuja välja töötada oma indekseerimise süsteemi. Kui seadustes tehakse vastavad muudatused, siis on võimalik, et ADS-is hakatakse tulevikus haldama ka posti sihtnumbrite infot.

Postisüsteemis toimivad postiaadressidena lisaks tavapärastele koha-aadressidele ka koha-aadressile (näiteks postkontori aadressile) lisatavad postkastide numbrid. Selliseid postiteenuse spetsiifilisi aadresse ei ole kavas ADS-is haldama hakata, sest iga ettevõte või eraisik võib omalt poolt luua erinevaid teenuseid ning määrata aadresse (nimesid) sellistele objektidele, mis ei kuulu aadressisüsteemi, ja kasutada neid oma äri- või muude vajaduste katmiseks.

SisukordPrindi